"Дім Звуку" - шумить, звучить, говорить
"Дім Звуку" - шумить, звучить, говорить
"Дім Звуку" - це унікальний міждисциплінарний місце-простір, команда однодумців, яка працює зі спадщиною та актуальними практиками звукового та медіа-мистецтва. В "Домі Звуку" експериментують із різними формами аудіо-продуктів, орієнтуючись на досвід європейських та американських саунд-артистів.
Упродовж майже століття в стінах сьогоднішнього "Дому Звуку" на вулиці Князя Романа, 6 жив і продовжує жити звук. У 1930 році тут почало своє мовлення польське радіо - перше на Заході України, згодом його змінило німецьке, потім радянське і, нарешті, українське.
Звук тут був і є способом творення, так само як і способом трансляції смислів, а історія простору пов'язана з видатними українськими композиторами та музикантами: Йозефом Маєном, Віктором Будзинським, дуетом Тонько та Щепко, Василем Барвінським, Філаретом Колессою, Соломією та Марією Крушельницькими, Анатолієм Кос-Анатольським, Станіславом Людкевичем, Мирославом Скориком, Ігорем Білозором, Володимиром Івасюком.
У 2015 році внаслідок реформи національного телерадіомовника радіостанція припинила свою діяльність на Князя Романа, 6. Натомість було створено комунальне підприємство “Львівське радіо”, яке працювало зі звуком та звуковою спадщиною, проводило події та виставки, записувало подкасти.
2020 року “Львівське радіо” почало працювати зі звуком як медіумом. Саме тоді працівники Богдан Шумилович та Андрій Лінік ініціювали та створили “РадіоГараж” - подієвий міждисциплінарний простір, який відкрився у червні 2021 року.
З часом ідеї, смисли та практики, з якими працював "РадіоГараж", розвинулися у більшу концепцію - “Дім Звуку”, яка і втілилася в життя наприкінці 2023 року.
Програмні напрямки "Дому Звуку":
Звукові ландшафти - дослідження та фіксація звукового середовища. Це філдрекординг, аудіо-прогулянки, бібліотека звуків, звукові досвіди війни, школа слухання.
Аудіолаб - безпосередня взаємодія зі звуком у лабораторних форматах (звукові резиденції, воркшопи, звукові перформанси, досліди та імпровізації, студія звукозапису, освітні програми).
Минуле в теперішньому - збереження та реактуалізація звукової спадщини. (оцифрували разом із Суспільне.Львів унікальну фонотеку, що налічує 18,5 тис. записів).
Сьогодні "Дім Звуку" це:
- РадіоГараж - подієво-виставковий простір. Місце для проведення виставок, експериментів, подій, лабораторій та інших івентів, пов'язаних зі звуком та звуковим мистецтвом. Простір для навчання та практикування.
- Фонотека - медіа-архів унікальних записів, які було створено або зібрано на Львівському радіо, починаючи з 50-х років минулого століття. У партнерстві із Суспільним проводиться оцифрування, каталогізація та публічне представлення плівок.
- Студія звукозапису - виробництво подкастів, аудіо-драми, лайв-трансляцій та іншої аудіопродукції.
- Резиденції - простір, відкритий для роботи запрошених медіа артистів та дослідників, що репрезентують різні дисципліни.
"Дім Звуку" відкритий для співпраці з митцями, саунд-артистами та дослідниками. Львів'ян та гостей міста запрошують до подієво-виставкового простору, де ви знайдете, що побачити і почути.
Адреса: вул. Князя Романа, 6.
Години роботи:
субота-неділя: 12:00-17:00;
понеділок - вихідний.
Cоцмережі: Facebook, Instagram.
Коментарі
Дописати коментар